Cennet Gibi Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Cennet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
Perş. Ara. 16 2010, 09:56
Paz Tem. 04 2010, 00:56
Paz Haz. 27 2010, 03:20
Paz Mart 07 2010, 14:44
Çarş. Kas. 04 2009, 22:00
C.tesi Eyl. 26 2009, 23:54
C.tesi Eyl. 19 2009, 19:39
Paz Ağus. 16 2009, 18:53
Cuma Tem. 31 2009, 17:26
Salı Tem. 21 2009, 11:17

Konu Başlığı
Hadi Hep Birlikte Tevbe İstigfar Getirelim!!! Lütfen Herkez Okusun
Konun Puanı
Nerdeyim?Cennet Gibi Forum :: İslam ve İnsan :: İslami Konular...
Gözle

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
ProusT
Aktif Üye
Aktif Üye
1 2
ProusT
3 4

Üye Bilgileri Erkek
Yaş : Kayıt tarihi : 10/01/09 Mesaj Sayısı : 50 Nerden : Evden İş/Hobiler : Pc Lakap : Einstein :)
Hadi Hep Birlikte Tevbe İstigfar Getirelim!!!   Lütfen Herkez Okusun Vide
MesajKonu: Hadi Hep Birlikte Tevbe İstigfar Getirelim!!! Lütfen Herkez Okusun Hadi Hep Birlikte Tevbe İstigfar Getirelim!!!   Lütfen Herkez Okusun EmptyC.tesi Ocak 10 2009, 11:55

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi tevbete abdin zâlimin li-nefsihî lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ innehû hüve't-tevvâbü'r-rahîm."
"Yâ Settere'l uyûb Yâ gaffare'z-zünûb! Bu ana gelinceye kadar benim elimdendilimden gözümden kulağımdan ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim pişman oldum. Küfürşirk isyan günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise cümlesine nadim oldum pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm bu ikisi arasında sayılarını bilemeyeceğim kadar çok Peygamber gelmiş İlâhi kitapları tebliğ etmişlerdir. Bunların cümlesine inandım iman ettimhepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim dilimle ikrarkalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

Rabbimin Tevbesini kabul ettiklerinden oluruz inşallah... (Amin)
Detaylı Mesaj Bilgileri
Mesaj No: 880
Mesajın Ana Konusu:Hadi Hep Birlikte Tevbe İstigfar Getirelim!!! Lütfen Herkez Okusun
Gönderilme Tarihi:C.tesi Ocak 10 2009, 11:55
Bu Mesajı Şikayet Et:
ProusT Kullanıcısının İmzası

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası
FORUMUMUZDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR
1 - Arama Yapmadan Konu Açmayın.
2 - Mesaj Yazarken Başlıklar Konularla Alakalı Olmalır.
3 - Konularımızı Alakalı Başlıklar Altında Açalım.
4 - Aynı Konuya Ard Arda Mesaj Atmayın(flood Yapmayın)
5 - Bu Kurullara Uymamakta Israr Edenler Siteden Belirli Bir Süreliğine Yada Tamamen Uzaklaştırılır.